سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین مجمع پیام‌گزاران سلامت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد

نخستین مجمع پیام‌گزاران سلامت کهگیلویه و بویراحمد با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی صبح امروز در یاسوج برگزار شد.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در این مجمع با بیان اینکه معاونت اجتماعی اخیرا در وزارت بهداشت تشکیل و راه‌اندازی شده است، تلاش برای توسعه سلامت را از اهداف مهم این معاونت عنوان کرد.

امین اله بابویی با اشاره به نقش حوزه‌ها و اقشار مختلف مردم در فرهنگ‌سازی و نهادینه شدن فرهنگ سلامت، دستگاه‌های اجرایی را یکی از این حوزه‌ها بیان کرد.

وی با تاکید بر شناسایی و استفاده از همه حوزه‌ها و بخش‌های موثر در توسعه و ترویج سلامت در جامعه، اظهار کرد: اگر سلامت حوزه‌های مختلف تامین شود بسیاری از هزینه‌های مربوط به درمان بیماری‌ها کاهش خواهد یافت.

این مسؤل با بیان اینکه هر دستگاه می‌تواند به عنوان یک سفیر سلامت باشد، گفت: این نشست با حضور نمایندگانی از ادارات کل استان برگزار شده است.

بابویی، گفت:  ایجاد حساسیت در سازمان نسبت به حفظ سلامت کارکنان خود سلامت محیط زیست، سلامت مصرف‌کننده خدمات و محصولات و پاسخگویی اجتماعی آنان را افزایش می‌دهد.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل مجمع «پیام‌گزاران سلامت» را برنامه‌ای جامع و ابتکاری بیان کرد و یادآور شد: تربیت پیام‌گزاران سلامت به منزله تشکیل شبکه سازمانی رابطان با مروجان سلامت در سازمان‌ها و نهادهای گوناگون بوده و از این راه جلب حمایت و عملیاتی کردن توجه به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت است.

وی مستندسازی، مشارکت فعال، حمایت از سیاست‌های سازمانی سالم و هماهنگی و اطلاع‌رسانی موثر برای اجرای پروژه‌های مرتبط و منتج از برنامه جامع سلامت استان را از وظایف اجرایی «پیام‌گزاران سلامت» در استان عنوان کرد.

این مسؤل با ذکر شرح وظایف عملی پیام‌گزاران سلامت، تصریح کرد: حمایت از سیاست‌های سازمانی سالم در دستگاه مربوطه، کمک به نظارت موثر برای اجرای پروژه‌های مرتبط و منتج از برنامه‌ جامع سلامت استان، مشاوره دادن به مدیران و تصمیم‌گیرندگان سازمان، کمک به ارزیابی اثرات سیاست‌های عمومی و شرکت در همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی از جمله وظایف اعضای این مجمع است.

بابویی از برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی درون و برون‌استانی برای اعضای این مجمع خبر داد و گفت: این دوره‌ها و همایش‌ها به منظور تبادل اطلاعات در حوزه سلامت و انتقال آنها به ادارات و کارکنان در دستگاه‌های مختلف اجرایی از طریق «پیام‌گزاران سلامت» برگزار می‌شوند.

 

 


٢٣:٥٢ - 1396/05/28    /    شماره : ١٦١١٠    /    تعداد نمایش : ٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج