پنج شنبه ٠٢ آذر ١٣٩٦
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین جلسه شورای پیام رسان سلامت کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

گامی بلند جهت افزایش سواد سلامت مردم

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی، نخستین جلسه شورای پیام رسان کهگیلویه و بویراحمد با حضور همه اعضا در یاسوج برگزار شد.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد هدف از تشکیل این شورا را قدم نهادن در مسیر توسعه استان به واسطه افزایش سواد سلامت عموم هم استانی ها دانست و اظهار داشت: با تشکیل شورای پیام رسان سلامت استان می توان واسطه ای بین دانشگاه و عموم مردم برقرار کرد که از این طریق مشکلات و چالش های مرتبط با سواد سلامت مردم شناسایی و از طریق این شورا و نیز خانه مشارکت مردم در سلامت که به عنوان نماینده گان اقشار مختلف مردم و اصناف، پیام گزاران سلامت مستقر در نهاد ها، سازمان ها و ادارات و همچنین با مطرح کردن موضوعات پیشنهادی در جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی استان می توان سواد سلامت مردم را بالا برد که نتیجه آن کاهش مشکلات و آسیب های مرتبط با سلامت است.

امین اله بابویی ادامه داد: با توجه به نوپا بودن معاونت اجتماعی در دانشگاه، با تشکیل کارگروه های مختلف و پیگیری مصوبات این جلسات تمام تلاش خود را جهت کاهش آسب های اجتماعی که مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد می کند بکار خواهیم بست که این امر با همکاری تمام مسولان و نماینده گان اقشار مختلف مردم دور از ذهن نخواد بود.

وی افزود: همه اعضای این شورا می توانند در حوزه مرتبط با کار خود مشکلات مرتبط با سواد سلامت را شناسایی و راهکارهای پیشنهادی و کارشناسی خود را جهت طرح در جلسات آتی به شورا گزارش داده تا از این طریق بتوانیم به راه حل های واحدی در جهت ارتقای سواد سلامت دست پیدا کنیم.

 

بابویی در پایان از همکاری تمام نهاد ها ، ادارات ، رسانه ها و نماینده گان اقشار مختلف مردم که در جهت پیشبرد اهداف این معاونت که نتیجه آن ارتقای شاخص های مرتبط با سلامت عمومی می باشد تشکر و قدردانی کرد.

 

 


١٣:٥٤ - 1396/06/14    /    شماره : ١٦٣٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج