پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

تعامل با سازمان‌های مردم نهاد جزء اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعامل با سازمان‌های مردم نهاد جزء اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی این استان به ویژه حوزه معاونت اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ امین‌اله بابویی در نشست هم اندیشی با مدیرعامل جمعیت همیاران سلامت روانی اجتماعی و نماینده سمن‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این نشست با هدف توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد  درحوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی - فرهنگی برگزار شد.

وی عنوان کرد: سازمان‌های مردم نهاد با ساختار قانونمند، مستقل، داوطلبانه و مقيد به ارزش‌های اجتماعی برای رفاه عمومی به ويژه طبقه محروم جامعه تاسیس می‌شوند.

بابویی ابراز کرد: این سازمان‌ها به دلیل ارتباط با توده مردم و آگاهی بخشی به آن‌ها، مطالبه گری مردم را افزایش داده و مسئولان را ملزم به پاسخگویی می‌کنند و از طریق نقش حمایتی و جذب منابع مالی غیر دولتی، بخشی از هزینه‌های دولتی را کاهش می‌دهند.

وی بیداری فطرت پاک انسانی، توسعه عدالت، کاهش فقر فرهنگی و مادی و همچنین ایجاد همبستگی از دیگر مزایای تاسیس سازمان‌های مردم نهاد عنوان کرد و گفت: ضروری است این سازمان‌ها برخوردی باز و شفاف با جامعه هدف خود داشته باشند.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، رهبری متعهد، ارزیابی و برنامه ریزی را از ارکان بقای سازمان‌های مردم نهاد دانست و گفت: مهمترين سرمايه يک سمن، شهرت نيک آن در بین مردم است.

بابویی تاکید کرد: به دست آوردن شهرت سازمان‌های مردم نهاد با اجراي فعالیت‌های متناسب با نياز جامعه ممکن می‌شود که براي ايجاد اعتماد در بین عموم مردم باید اقداماتی همچون برخورد انصاف و عدالت، شفافیت، رعایت استانداردهای اخلاقی، پاسخگویی به جامعه، آگاهی بخشی، احترام به حریم خصوصی افراد و تلاش در گرفتن نقطه نظرات و بازخورد جامعه را مد نظر قرار دهند.

مدیر عامل جمعیت همیاران سلامت روانی اجتماعی نیز در این نشست گفت: با توجه به عملکردهای مناسب در تمام زمینه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد استان به حدی توانمند شدند که آمادگی هرنوع همکاری با تمام دستگاهای اجرایی را دارند.

التیامی ادامه داد: نقطه مثبت که بین سازمان‌های مردم نهاد وجود دارد، کار گروهی مبتنی بر برنامه ریزی دقیق و مشارکت جویی بوده و همین مشارکت جویی سبب رشد و کارایی هرچه بهتر در سازمان‌های مردم نهاد می‌شود.

نماینده سازمان‌های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد خواستار تداوم داشتن این نشست‌ها با هدف ارتقای سواد سلامت مردم شد و افزود: در این نشست‌ها کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم همه با هم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنیم.

 

 

 

 


١٠:٢٧ - 1396/07/25    /    شماره : ١٦٧٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]