پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

تعداد سمن های حوزه سلامت استان افزایش می یابد

نشست سمن های (سازمان های مردم نهاد ) حوزه سلامت در یاسوج برگزار شد+ تصاویر

 اولین نشست استانی سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت با حضور سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مدیران عامل سمن های استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، اولین نشست سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت با هدف تبیین سیاست های سلامت در حوزه اجتماعی و جلب مشارکت های مردمی برای ارتقای سلامت عمومی و اجتماعی ، صبح امروز در معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

 سرپرست معاونت اجتماعی در نشست با مدیران سازمان های مردم نهاد استان عنوان کرد، هدف اصلی وزارت بهداشت از تشکیل معاونت اجتماعی، توجه به بعد اجتماعی سلامت است که نسبت به دیگر ابعاد سلامت یعنی سلامت اجتماعی، روانی و معنوی کمتر مورد توجه قرار گرفته بود.

امین اله بابویی ادامه داد، مشارکت خیرین در ایجاد زیرساخت‌های بهداشتی- درمانی، ساماندهی مشارکت‌های اجتماعی و خیریه‌های حوزه سلامت، سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سلامت، مشارکت بین‌بخشی، حمایت از نهادهای دولتی، سازمان‌های مردم‌ نهاد و خیریه‌ها و ارتقای فرهنگ سلامت اهم فعالیت‌های معاونت اجتماعی در دانشگاه های علوم پزشکی را به خود اختصاص می دهد.

وی از مهمترین اقدامات انجام شده در این راستا را ایجاد بانک اطلاعاتی سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین حوزه سلامت دانست و افزود: کمک به تشکیل و توسعه سازمان‌های مردم‌ نهاد حوزه ی سلامت، تهیه برنامه‌های فرهنگی در جهت تشویق و ترغیب مشارکت‌های اجتماعی در حوزه سلامت (نذر سلامت، فعالیت داوطلبانه، اهدای مال، وقف مال )، کمک به تولید مستندهای مرتبط با عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت،تهیه و تولید تیزرهای آموزشی با هدف فرهنگ‌سازی در حوزه سلامت اجتماعی و برگزاری مراسم، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی و علمی در حوزه های مرتبط با بعد اجتماعی سلامت، از دیگر اقدامات و فعالیت های معاونت اجتماعی خواهد بود که با همکاری بین بخشی و تعامل با ادارات دولتی و سازمانهای مردم نهاد به این اهداف خواهیم رسید.

 امین الله بابایی افزود: با توجه به اهمیت بعد اجتماعی سلامت و جهت افزایش سواد سلامت و ارتقاء شاخص های مرتبط با آن، وزارت بهداشت مأمور به تدوین سند اجتماعی سلامت شده است که برای اجرای کردن آن مولفه های مختلفی وجود دارد و یکی از مهمترین آنها، استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد حوزه سلامت است.

 وی با بیان اینکه سمن ها  در بین عموم مردم از نفوذ قابل توجهی برخوردار هستند افزود ، این سازمان ها توسط خود مردم اداره می‌شوند که با حمایت از آنها می توانیم تغییرات مؤثری در افزایش سواد سلامت مردم ایجاد کنیم.

 بابویی در پایان لزوم موفقیت سازمانهای مردم نهاد استان را حمایت همه جانبه توسط نهاد های دولتی عنوان کرد و از همه نهادها خواست تا با حمایت همه جانبه خود از این سازمانها،بتوان از ظرفیت و پتانسیل بالای این سازمانها در جهت ارتقای فرهنگ سلامت استفاده کرد.

 

 

 


٢٠:٤٤ - 1396/08/10    /    شماره : ١٧٠٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]