پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین مجمع سلامت شهرستانی با حضور مسئولان استانی در شهرستان لنده برگزار شد.

اولین نشست مجمع سلامت شهرستانی در لنده برگزار شد+ تصاویر

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در اولین مجمع سلامت شهرستانی گفت: سلامت اجتماعی تنها معطوف به وجود بیماری‌های جسمی و روانی نیست، بلکه نبود رفاه اجتماعی نیز سلامت اجتماعی افراد را به چالش کشاند و برای تحقق سلامت اجتماعی به‌عنوان یکی از ارکان سلامتی طبق تعریف WHO، نیازمند توجه و تلاش بیشتر است.

امین الله بابوئی افزود: از آنجائی که قریب به 75 درصد از موضوعات مربوط به سلامت، خارج از حیطه مسئولیتی نظام سلامت بوده بدون همکاری‌های بین بخشی و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های دیگر که عملکرد آنها به نوعی با سلامت مردم مرتبط است، حل مشکلات نظام سلامت به شکل بسیار مطلوب، میسر و ممکن نیست.

وی تصریح کرد: با تشکیل معاونت اجتماعی دانشگاه های علوم پزشکی، علاوه بر اینکه  زمینه مشارکت بین بخشی سایر دستگاه‌های اجرایی برای تامین و حفظ سلامت مردم فراهم می‌شود، زمینه مشارکت مردم در عرصه های سلامت، تقویت سازمان های مردم نهاد سلامت، کمک خیرین به نظام سلامت، و بسیاری دیگر از مؤلفه های اجتماعی مؤثر بر سلامت، نظام مند می‌شود.

وی ابراز کرد: در همین راستا معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تشکیل نهادها و سازمان های مردم نهاد و شوراهای متعدد از جمله ژیام گزاران سلامت، خانه مشارکت مردم در سلامت، شورای پیام رسان سلامت، مجمع سلامت و در نهایت تدوین برنامه جامع سلامت، رسیدن به این هدف را میسر ساخته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده، نیز در این نشست افزایش همکاری های درون سازمانی و درون بخشی، جلب و حمایت خیرین، استفاده از ظرفیت سایر ادارات جهت پیشبرد اهداف سلامت، بررسی چالش های سلامت و بحث گروهی درباره مولفه های سلامت، ارائه راهکارهای کارشناسی و مدیریتی برای حل معضلات بهداشتی و تجلیل از فعالان حوزه سلامت را از مهمترین اهداف این مجمع عنوان کرد.

مهندس امرالله خانی اظهار داشت: حفظ سلامت افراد جامعه جزء مهمترین اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بوده و در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

یر پایه این گزارش؛ در پایان این نشست از چند نفر از مسئولان نهادها و دستگاه‌های  فعال در حوزه سلامت تقدیرشد.

به گزارش وب‌دا؛ اولین مجمع سلامت شهرستانی با حضور سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان، اعضای شورای سلامت اداری شهرستان لنده و سایر مسئولین محلی در این شهرستان برگزار شد.


 


٠٩:٤٨ - 1396/08/12    /    شماره : ١٧٠٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]