پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

گردهمایی مدیران اجرایی کهگیلویه وبویراحمد با هدف شناخت ساختارهای برون بخشی سلامت

اتفاق ویژه جهت افزایش همکاری های برون بخشی در بخش سلامت+ تصاویر

با هدف شناسایی ساختارهای برون بخشی سلامت و کارگروه های مرتبط با سلامت مستقر در سایر ارگانهای استان و با حضور تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، نشست سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با مدیران اجرایی استان با رویکرد شناسایی ساختارهای برون بخشی سلامت صبح امروز در دفتر معاونت اجتماعی دانشگاه برگزار گردید.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی در این نشست ضمن فراگیر خواندن بحث سلامت عنوان کرد: پرداختن به مقوله سلامت مختص به وزارت بهداشت نیست و همه ادارات و نهادها در فراهم ساختن ابعاد 4 گانه سلامت یعنی سلامت جسمی، روانی،معنوی و اجتماعی سهیم هستند و هر کدام از این نهادها به اندازه خود در ارتقای سلامت عمومی نقش دارند.

 

امین اله بابویی خاطرنشان کرد: وجود آمارها و اتفاقات ناخوشایند اجتماعی در جامعه نشان از عدم هماهنگی و همراهی همه دستگاه های اجرایی در برون رفت از این شرایط است و ادامه این روند منجر به افزایش آسیب های اجتماعی در بین نسل جوان خواهد شد.

بابویی هدف از تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت و به طبع آن در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور را ایجاد هماهنگی و جلب مشارکت عمومی همه نهادها و ارگان های تاثیر گذار در سلامت عنوان کرد و از وظایف این معاونت تشکیل کارگروه هایی جهت کاهش آسیب های اجتماعی،ارتقای شاخص های سلامت و تامین امنیت غذایی برای عموم مردم دانست که لازمه آن همکاری بین بخشی در حوزه سلامت است.

وی مهمترین عامل در اجتماعی کردن سلامت را شناسایی عوامل اجتماعی این آسیب ها در جامعه از جمله فقر، بیکاری، طلاق، حاشیه نشینی،اعتیاد، مشکلات روانی، اخلاقی و دیگر آسیب های اجتماعی دانست و راه حل برون رفت از این شرایط را همکاری خالصانه همه دستگاه ها در قالب یک کار تیمی منسجم و با برنامه ریزی هدفمند عنوان کرد.

 در ادامه این نشست هر کدام از مدیران اجرایی ضمن ارائه توضیحات و تبیین جایگاه هر کدام از دستگاه های خود در تامین سلامت جامعه، نظرات خود را در خصوص بهبود و ارتقای سلامت جامعه و رویکرد اجتماعی کردن سلامت ابراز داشتند.

شایان ذکر است در پایان جلسه مقرر گردید کارگروه‌های تخصصی سلامت در همه ادارات تشکیل و دانشگاه علوم پزشکی به عنوان بانی و پرچمدار سلامت جامعه در این جلسات شرکت نموده و نقش هماهنگ کننده بین ارگان ها در جهت تقویت بعد اجتماعی سلامت را عهده دار باشد.

 

به گزارش وب دا،پس از تشکیل معاونت اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با تشکیل کارگروه های مختلف از جمله شورای سلامت و امنیت غذایی، مجمع استانی و شهرستانی سلامت،اندیشگاه سلامت، خانه مشارکت مردم در سلامت، پیام گزاران سلامت، پیام رسانان سلامت، همیاران سلامت،سفیران پیشگیری و دیگر کارگروها،تمام تلاش جهت اجتماعی کردن سلامت و استفاده از ظرفیت تمام سازمانهای دولتی، غیر دولتی و مردمی جهت افزایش سوادسلامت و ارتقای شاخص های سلامتی شده است که در این مسیر شاخص های مطلوبی نیز بدست آمد.

 


١٧:٤٨ - 1396/08/14    /    شماره : ١٧٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]