دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با مددکاران اجتماعی/برنامه ریزی در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیماران نیازمند

نشست سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با مددکاران اجتماعی استان در جهت برنامه ریزی در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیماران نیازمند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با توجه به تفاهم نامه صورت گرفته در سطح وزارت بهداشت، بین معاونت های درمان و اجتماعی مبنی بر انتقال واحد مددکاری اجتماعی از معاونت درمان به معاونت اجتماعی، این نشست صورت گرفت.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان، گفت: با توجه به شروع سال جدید، برنامه ریزی و پیشبرد اهداف در جهت توسعه و ارتقاء وضعیت سلامت در جامعه باید همه عرصه های سلامت را مورد توجه قرار دهد.

امین اله بابویی اضافه کرد: بیمارستان ها می توانند در مواقع لزوم از توانایی های یک مددکار اجتماعی بهره های فراوانی ببرند، مددکاران اجتماعی آشنایی کامل به بیمارستان دارند و می توانند بیماران را جهت دریافت خدمات مطلوب تر و کمک های مالی به بخش های مختلف راهنمایی کنند.

وی ارائه خدمات حرفه ای مددکاری به افراد، خانواده ها و بیماران را در جهت روابط اجتماعی سالم و موثرتر از وظایف مددکار اجتماعی عنوان کرد.

بابویی با اشاره به اینکه با تغییر سبک زندگی و افزایش آسیب های اجتماعی، نیاز به مددکاری به ویژه مددکاری اجتماعی در بخش سلامت احساس می شود، خاطر نشان کرد: زنان در این زمینه نقش بسزایی دارند، به طوری که بیش از 70 درصد مشاوران مددکاری را زنان تشکیل داده و فعالیت های مختلفی در این زمینه انجام می دهند.5-142


 

 


١٤:٠٠ - 1397/01/22    /    شماره : ١٩٣٠٢    /    تعداد نمایش : ١٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج