دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با معاون بهداشتی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد+عکس

نشست مشترک سرپرست معاونت و تیم کارشناسی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با معاون بهداشتی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سرپرست معاونت اجتماعی در نشست با معاون بهداشتی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد، بازدید میدانی از کانون های سلامت محلات یزد و نیز جلسه با سر خوشه های طرح کانون سلامت محلات، گفت:  این نشست های مشترک در راستای تبادل تجربیات و راه اندازی کانون سلامت محلات در استان و با هدف تسهیل مشارکت مردم در اجتماعی شدن سلامت صورت گرفت.

امین اله بابویی اظهار داشت: استفاده از راهکارها، تجارب موفق کانون های سلامت محلات یزد جهت راه اندازی این کانون ها در استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله اهداف این بازدیدها بود.

وی با بیان اینکه شکل گیری کانون سلامت محلات با هدف تسهیل مشارکت مردم در اجتماعی شدن سلامت و با همکاری مردم صورت می پذیرد، افزود: بدون مشارکت مردم نمی توان امیدوار بود برنامه های حوزه سلامت به نتیجه برسند، بنابراین باید نسبت به جلب مشارکت مردم تلاش و پیگیری های لازم را انجام داد.

وی یادآور شد: برپایی کانون سلامت محلات در استان باعث افزایش رفاه، اجتماعی شدن سلامت، واگذاری این امر مهم به خود مردم و پر رنگ کردن نقش مردم در سلامت جامعه می شود.

بابویی تصریح کرد: مفهوم اجتماعی شدن نظام سلامت این است که با همکاری هدفمند بتوان مشارکت عموم را جلب کرد که در این راستا با ایجاد کانون های سلامت محلات زمینه مشارکت هدفمند مردم فراهم می شود.

وی ادامه داد: با ایجاد سرای محله و خانه سلامت و گسترش کانون های سلامت می توان امیدوار بود فعالیت های این حوزه بتواند اهداف کارشناسی شده را محقق کند.

بابویی در پایان خاطر نشان کرد: طرح های سلامت محور با هدف افزایش مشارکت های مستمر مردم، تقویت روحیه خوباوری، احساس ارزشمند بودن، حضور مردم در کارها و نهادینه سازی مشارکت جامعه اجرا می شود.5-142

 

 

 

 


١٥:١٠ - 1397/01/26    /    شماره : ١٩٣٤٣    /    تعداد نمایش : ١٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج