پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش جلب مشارکت طلاب در ارتقاء فرهنگ و سواد سلامت در اجتماعی کردن تندرستی

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: همایش جلب مشارکت طلاب در ارتقاء فرهنگ و سواد سلامت در اجتماعی کردن تندرستی ، با همکاری معاونت اجتماعی، دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سازمان تبلیغات اسلامی و اداره آموزش و پرورش در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، کرامت اله زندی قشقایی افزود: به دلیل حضور، محبوبیت، اعتماد و نفوذ طلاب در میان مردم طلاب به عنوان سفیران سلامت نقش موثری در ارتقاء فرهنگ و سواد سلامت آحاد مردم خواهند داشت.

وی عنوان کرد: جهت افزایش مشارکت جمعی، طلاب می توانند عضو کانون های سلامت شوند و از این طریق به اجتماعی شدن سلامت کمک نمایند.

وی اذعان داشت: آموزش و اطلاع رسانی عمومی و بهبودفرهنگ، سطح سواد و آگاهی گروه های جامعه در حوزه سلامت خارج از حیطه فضای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و با هدف پیش گیری از بروز و عوامل خطر بیماری های مرتبط با وظایف حوزه سلامت عمومی است و معاونت اجتماعی متولی آن است.

سرپرست معاونت اجتماعی اضافه کرد: سفیران سلامت می توانند از محتوای آموزشی موجود در سایت آوای سلامت وابسه به دفتر آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در آموزش بهداشت بهره گیری نمایند.

زندی قشقایی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت انجام نیاز سنجی و احساس نیاز بیشتر به آموزش و توانمند سازی طلاب، گروه آموزش بهداشت و ارتقای سلامت معاونت اجتماعی آماده اجرای کارگاه های آموزشی در سراسر استان است5.

 


٠٩:٤٦ - 1397/10/22    /    شماره : ٢٣٠٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]