پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > نمایش خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی توجیهی تشکیل و راه اندازی کانون های سلامت محله در شهرستان چرام برگزار شد

در راستای اجرای برنامه های اجتماعی شدن سلامت، کارگاه  آموزشی توجیهی تشکیل و راه اندازی کانون های سلامت محلات در چرام استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه،؛ در ابتدای جلسه سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به تنبیین اهداف جلسه پرداخت و عنوان نمود: اجتماعی شدن سلامت با مشارکت مردم، همکاری بین بخشی و عدالت در سلامت قابل اجراست و کانون سلامت محلات در پایین ترین سطح آن، سازو کاری ساختارمند برای مشارکت مردم در سلامت است.

کرامت اله  زندی قشقایی جلب مشارکت مردم، هماهنگی بین بخشی در راستای ایجاد عدالت اجتماعی، ارتقای سطح سواد سلامت مردم و ارتقاء فرهنگ سلامت در مردم را از اهداف اصلی ایجاد کانون های سلامت ذکر کرد.

وی تاکید کرد: ارتقای سبک زندگی مردم با استفاده از مشارکت خود مردم و توانمند سازی آنها در دستور کار معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است که از طریق کانون های سلامت قابل انجام است.

در پایان زندی قشقایی ضمن توضیحاتی جامع و مدون در خصوص نحوه تشکیل و راه اندازی کانون های سلامت محلات و نحوه مشارکت ادارات در این خصوص، اجتماعی کردن سلامت را یکی از سیاست های وزارت بهداشت دانست و گفت: برای تحقق این موضوع به مشارکت فعال سمن ها و مردم نیاز داریم. فراهم کردن امکان مشارکت های مردمی و تقویت همکاری های بین بخشی از موارد مورد انتظار در راه اندازی کانون ها در شهرستان چرام است.142


 


١١:٢٢ - 1397/12/26    /    شماره : ٢٣٧٨٦    /    تعداد نمایش : ١٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]